Saage tuttavaks, see on Conrad. Sellise detektiiviga pole te veel kunagi kohtunud

Võluv tänapäevane muhekrimi, mis keskendub hea mainega hooldekodus viibinud ja väidetavalt dementsuse tagajärjel hinge heitnud Emily Lewise surmale järgnenud sündmustele.Lugu saab alguse hetkel, mil Emily minia Lulu Lewis vaatab välja Londonis Maida Vale’i kandis Little Venice’is kaikohal seisva kanalipaadi kambüüsiaknast. Naine on sinna kolinud kaks kuud pärast abikaasa surma. Tema aknast möödub sihikindlal sammul kalingurmustriline kõuts – üsna haruldane nähtus, kuna sellist karva kasukaga kassid on peaaegu alati emased – ja volksab siis pardale. Lulu küsib oma esimest külalist tervitades, kas kass soovib ehk piima. Ja naise jahmatuseks vastab kass talle inimkeeli, et eelistaks pigem veini. Lulu arvab end esialgu und nägevat, kuid rääkiv ja mõtlev kass Conrad on kõike muud kui unenägu.

Conrad õlal istumas, läheb Lulu hooldekodusse Emilyt vaatama. Conrad tajub, et Emily on hea inimene, ja nad leiavad ühise keele. Üks hooldajatest teeb neist kolmest pildi, et see seinale riputada ja vanale naisele sel moel mälu toetamisel abiks olla. Lulu ja Conrad asutavad minekule, Lulu võtab enne Emily pakutud karbist šokolaadi. See on viimane kord, mil nad Emilyt elusana näevad: kui Lulu järgmisel päeval hooldekodusse jõuab, saab ta teada oma ämma surmast.

Nüüd võtab lugu kriminaalse pöörde. Kuna Lulu on eluaeg olnud väga hea vaistuga politseiuurija, praegu küll juba pensionil, tundub ämma ootamatu surm talle kahtlasena. Conradi sõnul oli viitas Emily aura heale tervisele ja end mõnusalt tundvale inimesele. Surmatunnistusele on surma põhjusena kirja pandud vanadus ja dementsus.

Edasi tulevad peretülid, testamendid, ebapiisavad asitõendid ja hämara minevikuga tegelased. Uurimiseks napib materjali, on vaid vana naist hooldekodus külastanud inimeste nimekiri ja mõned põetaja tehtud pildid. Lulu ja Conrad asuvad ise asja uurima, pöördudes abi saamiseks mõne endiselt politseis töötava sõbra poole.

Ehkki muhekrimiks liigitatud, on lugu palju sügavam ja mitmemõõtmelisem ja seda võib vabalt võrrelda Colin Dexteri „Inspektor Morse’i“ sarja või koguni Agatha Christie Hercule Poirot’ lugudega! Conradi tulek krimikirjandusse on igati nõiduslik.

Just selline võiks välja näha kohtumine inimkeeli kõneleva kassiga, kelle mõttemaailma ja suhtlemisstiili on kirjeldatud ehedalt ja usutavalt. Krimilugu on värske ja tegelaskujud kaasahaaravad, andes põhjust muigamiseks, kuid puudutades ka tõsisemaid teemasid. Kõik loos kirjeldatud paigad on päriselt olemas ja raamat sobib kasutamiseks kõigile, kes soovivad Londoni südames, Maida Vale’i kandis Conradi radadel väikese ekskursiooni ette võtta!

Digiread

- Reklaam -spot_img

Jaga oma arvamust raamatu kohta

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia